تست هوش مالی

تعریف هوش مالی :

هوش مالی یعنی، بتوانید در کمترین زمان به بیشترین پول برسید و یا مشکلات و تنگنا های مالی را براحتی حل کنید.

در یک جمله هوش مالی یعنی: «حل کردن پیچیده ترین مسائل مالی بدون انجام عملیات ریاضی پیچیده »

اگر هنوز به موفقیت مالی نرسیده اید یا گاهی اوقات فکر میکنید، چرا خیلی ها به راحتی روز به روز پولدار تر میشن و شما هنوز اون پیشرفتی که باید رو نداشتید، کافیه این ۱۵ تا سوال رو که تیم مشاوران کسب و کار توسعه تجارت ونداد تهیه کردند رو با صداقت انجام بدین و پیشنهاد میکنم دنبال نتیجه نباشید بیشتر بر روی رفتار های مالی خودتون تمرکز کنید و خودتون رو بصورت واقعی محک بزنید درحین زدن تست متوجه خواهید شد که اشتباهات مالی شما از نوع تفکر شما سرچشمه میگیرد نه از وضعیت فعلی شما !

هوش مالی

این تست شامل ۱۵ سوال در حوزه مالی می باشد

سنجش هوش مالی

بر روی دکمه شروع کلیک کنید و صادقانه خودتو محک بزنید

You must specify a text.
You must specify a number.
You must specify a number.

تقسیم بندی هوش مالی

پنج ضریب برای هوش مالی وجود دارد که شامل:

  1. کسب پول (درآمد) بیشتر
  2. حفاظت از پول
  3. بودجه‌بندی پول
  4. اهرم ساختن از پول 
  5. ارتقاء دانش مالی

ثروتمندان یاد گرفته اند که چطور می‌توان پول درآورد. به همین دلیل است که روز به روز ثروتمندتر می‌شوند. فقرا نیز بلد نیستند که چگونه می‌توان ثروت را بدست آورد و تا زمانی که برای یادگرفتن تلاش نکنند، فقیر خواهند ماند.

باور های ما نقش بسیار زیادی بر روی زندگی ما دارند.

در ساده ترین معنا باور را می‌توان به باور در واقع همان ذهنیتی است که در تفکر ما و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد معنی کرد.گاهی اوقات ما با تکرار بیش از حد افکارمان آنها را تبدیل به یک باور می‌کنیم.

هوش مالی از نظر رابرت کیوساکی به معنای تولید ثروت است. اگر به این گفته از او دقت کنید متوجه خواهید شد این دقیقاً همان کاری است که ثروتمندان انجام می‌دهند.

 

مجاورت، مشابهت می‌آورد” این یعنی رابطه داشتن با انسانهای موفق و استفاده از استراتژی آنها می‌تواند روند ثروتمند شدن ما را بیش از پیش سریع تر کند.

 

افراد موفق و ثروتمند بخوبی می‌توانند از منابع مختلف به تقویت پول خود بپردازند.

همچنین او می‌گوید: هوش، مشکلات را حل می‌کند و تولید پول می‌کند. اگر پول زیادی به شما برسد ولی هوش مالی نداشته باشید، مطمئناً به زودی آن را از دست خواهید داد

کیوساکی اعتقاد دارد زمانی که می‌خواهید ثروتمند شوید، باید بدانید چه رفتاری را با پول باید انجام دهید. در واقع پول همانند سگ دست آموزی است که هرگاه تکه چوبی را برای او بیاندازید، او آن را برای شما می‌آورد. پول نیز چنین رفتاری را باید از خود نشان دهد و انتظارات ما را فراهم کند.

سرمایه خوب، سرمایه ای است که هم ارزشش ثابت بماند و هم برای شما پول تولید کند. مانند اجاره ملک، کسب و کار، سرمایه گذاری و

بسیاری از صاحبان کسب و کار در زمان رکود و کاهش درآمد مالی، شروع به کاهش هزینه ها می‌کنند و اولین کاری که می‌کنند این است که دست از تبلیغات می‌کشند و همین امر باعث می‌شود منابع جدید به سازمان وارد نشود و بنای ورشکستگی بنا شود.

همانطور که نقطه مقابل سرمایه، بدهی است؛ نقطه مقابل جریان مالی، حقوق سر ماه است !

حقوق ماه به ماه (زندگی کارمندی) فقط یک بسته پولی است که وارد زندگی می‌شود و فقط مانند نقطه گذاری، به جای ادامه چرخه جریان مالی است.

 

متاسفانه آموزش های سنتی مردم را آماده ثروتمند شدن نمی‌کند؛ زیرا مدرسه تماماً بر روی میزان حقوق سر ماه، پس انداز و کارمندی تمرکز دارد در صورتی که افراد ثروتمند، امیدشان بدست آوردن یک مبلغ پولی مقطعی نیست (حقوق ماهیانه) بلکه خلقِ یک جریانِ پولی است. 

 

 فردی که ۲۰۰ میلیون تومان در سال درآمد دارد و تمام آن را خرج می‌کند، نسبت به کسی که ۱۰۰ میلیون تومان در سال درآمد دارد و می‌تواند با بودجه‌ای ۳۰ میلیون تومانی به خوبی زندگی کند و ۷۰ میلیون تومان آن را سرمایه‌گذاری کند، از ضریب هوش مالی شماره ۳ پایین‌تری برخوردار است.